TOGO STÜDYO

Erkekler İçin Afrika Örgüsü

Erkekler için Afrika örgüsü hizmeti ile siz de hayalinizdeki saça kavuşabilirsiniz. Afrika örgüsü, kadın ve erkek fark etmeksizin, saçlara uygulanabilen en güzel örgü çeşitlerinden bir tanesidir. Söz konusu örgü çeşidinin yapımı son derece zor ve uğraş gerektirmektedir.

Ancak buna rağmen son derece yoğun bir şekilde ilgi gördüğünden bahsedebiliriz. Şık görüntüsü ile dikkat çeken Afrika örgüsünü sizlere en profesyonel ve kaliteli şekilde sunuyoruz. Bu noktada erkekler için Afrika örgüsü ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi gelin, Afrika örgüsü konusunda detaylı bir şekilde inceleme yapalım.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsünün yapılabilmesi için saçınızdaki en kısa yerin en az 8 cm olması gerekmektedir. Daha kısa saçlara örgü işlemi uygulanamamaktır.

Afrika örgüsü genel olarak bireylerin kendi saçına sentetik saç eklenerek örülmektedir. Farklı Afrika örgüsü çeşitleri söz konusudur. Bu uygulama kişilerin isteklerine ve kuaförün becerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla amatör birinin düzgün bir şekilde örgü işlemini yapmasının mümkün olmadığını ifade edebiliriz. Bu nedenle Afrika örgüsü işlemi için bizlerden destek almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Örgü işlemini yapmak için öncelikle saçların temizlenmiş olması gerekmektedir. Daha sonra ince bir tarak ile saç ince bölümlere ayrılmaktadır. İnce bölümlere ayrılan saçlara sentetik saç eklemesi yapılmaktadır. Bu sayede örgülerin çok daha yoğun bir şekilde görülmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bireylerin istediği uzunlukta bir örgüye sahip olması da sağlanmaktadır. Örgünün uzun süre kalıcı olması da kullanılan ek saçlar ile mümkün olmaktadır. Çünkü Jumbo saç olarak ifade edilen bu saçlar, gerçek saça tutunarak kaymayı önlemektedir.

Afrika örgüsü yapılırken kullanılan bu Jumbo saçlar, gerçek saça herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak saçlar fazla işleme maruz kaldığı için yıpranma meydana gelebilmektedir. Afrika örgülü saça fön gibi işlem uygulanmadığı için saçınızın ısıya olan maruziyeti azalacak ve saç, dinlenme fırsatı bulacaktır. Ek saç yapımında herhangi bir madde kullanımı yoktur. Bu doğrultuda saçın dip kısmındaki ek saçlar belli oluyorsa işlemin profesyonel bir şekilde yapılmadığını anlayabilirsiniz.

TOGO STÜDYO

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Bu işlemi yaptıran erkeklerin örgüyü kullanım süreleri kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak örgünün genel olarak 3-4 ay rahat bir şekilde kullanıldığını ifade edebiliriz. Örgüleri açık bir şekilde ya da yarım toplama, at kuyruğu ve topuz gibi farklı şekillerde de kullanabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Bakımı

Bu örgüye sahip olmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konu şüphesiz ki saçın bakımıdır. Saçın nasıl yıkanacağı, tamamen temizlenip temizlenemeyeceği gibi konular oldukça merak edilmektedir. Örgülü saçların tıpkı normal saçlarınızı yıkarmış gibi yıkanması mümkündür. Saçlarınızı normal şampuan kullanarak ve parçalara ayırarak yıkamanız gerekmektedir. Bu doğrultuda saçlarınız tamamen temizlenecektir. Ancak iyi duruladığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde köpükler ve şampuan artıkları kalabilir. Ayrıca saç kremi ve saç maskesi gibi ürünlerin kullanılmasına gerek yoktur. Bu da saç bakımını çok daha ekonomik bir şekilde yaptırmanıza olanak tanımaktadır.

Afrika Örgüsünde Saç Dökülmesi

Örgülü saçlar ile ilgili en çok merak edilen bir diğer konu ise saçlara zarar verip vermediği ve saçların dökülmesine neden olup olmadığıdır. Birçok kişi örgülü saçların döküldüğü, koptuğu ve yıprandığını düşünür. Ancak bu doğru değildir. Normal bir insanın günde ortalama 100 tel saçı dökülmektedir. Afrika örgülü saçların da normalden fazla dökülmesi mümkün değildir. Ancak dökülen saçlar örgülerden kurtulamadığı için örgüleri açtığınızda birden dökülür. Bu durumda endişelenmenize gerek yoktur. Saçlarınız örgülü olmasa da 3 ayda zaten bu saçlarınız dökülecekti. Bunlar birikmiş saçlarınızdır.

TOGO

Afrika Örgüsü Erkek

Bizi Tercih Edenler

TOGO STÜDYO

Erkekler İçin Profesyonel Afrika Örgüsü Hizmeti

Yukarıda da bahsedildiği gibi işlemin profesyonel bir şekilde yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde saçınıza zarar verecek işlemler uygulanabilir ve eklenen saçlar saç diplerinizde belli olabilir. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Bu sayede en kaliteli ve güvenilir hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%