Afrika örgüsüne dair tüm sorular

Afrika örgüsüne dair tüm sorular

TOGO Studio olarak, müşterilerimizin Afrika örgüsü hakkında soruları olabileceğini anlıyor ve bu saç stilini denemeden önce daha fazla bilgi aradıklarını biliyoruz. Bu nedenle, bu sayfada cevap arayacağınız tüm temel soruları kısa ve özet olarak yanıtlar veriyoruz.

 

Böylece Afrika örgüsü hakkında en sık sorulan soruları yanıtlayan kapsamlı bir rehber oluşturmuş olduk. Ama daha ayrıntılı bilgi isteyen ve yazılarımızı okumaktan keyif alan ziyaretçilerimiz de faydalı ve keyifli blog yazılarımıza dalabilirler. Blog yazılarımızda da her başlığı bulacaksınız.

 

İşte aşağıda cevaplarını bulacağınız

Afrika örgüsüne dair tüm sorular:

 

 • Afrika Örgüsünü Kimler Kullanabilir?
 • Afrika Örgüsü Kimlere Yakışır?
 • Kısa Saçlarda Afrika Örgüsü Yapılabilir mi?
 • Evde Afrika Örgüsü Yapımı
 • Afrika Örgüsü Uygulaması Kaç Saat Sürüyor?
 • Afrika Örgüsü Modelleri
 • Ek Saç Kullanmadan Örgü Yapılabilir mi?
 • Örgüleri Nasıl Şekillendirebiliriz?
 • Afrika Örgüsü Kullanımı
 • Afrika Örgüsü Yıkama
 • Afrika Örgüsü Saça Zarar Verir mi?
 • Afrika Örgüsü Saçlarımı Döker mi?
 • Afrika Örgüsü Fiyatları
 • Afrika Örgüsünü Kimler Kullanabilir?

 

Afrika örgüsü, Saçları 8 cm den uzun olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. Yani örülecek kadar uzun saçları olan herkes tarafından kullanılabilir. Dokusu itibariyle örgülerin şeklini korumasına yardımcı olduğundan, doğal olarak dalgalı veya kıvırcık saçlı insanlar biraz daha avantajlı gibi görünseler de, düz saçlı insanlar da uzatma ekleyerek veya daha küçük, daha sıkı örgüleri tercih ederek Afrika örgüleriyle güzel bir görünüm elde edebilirler.

 

Genel olarak Afrika örgüleri haftalarca harika görünen ve az bakım gerektiren bir saç modeli isteyen herkes için harika bir seçimdir. İster kalın ister ince, ister uzun ister kısa saçlarınız olsun, size uygun bir Afrika örgüsü stili bulabilirsiniz.

 

Afrika Örgüsü Kimlere Yakışır?

 

En baştan söyleyelim ki Afrika örgüsü doğru tekniklerle uygulanırsa ve kişiye uygun renkler kullanılırsa herkese yakışır. Afrika örgüleri çok zengindir yani oldukça değişken modellerle uygulanabilir. Haliyle doğal saç, geçişli saç ve rahat saç dahil olmak üzere çok çeşitli saç tiplerine uyabilir.

 

Yüz tipleri ve cilt tipleri açısından Afrika örgüleri çeşitli görünümleri tamamlayabilir. Önemli olan karakteristik özelliklerinizi öne çıkaran ve cilt tonunuzu tamamlayan bir stil bulmaktır. Örneğin yuvarlak bir yüzünüz varsa, örgülü topuz veya yandan örgü modelleri yüzünüzü uzatmaya yardımcı olabilir. Oval veya kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, ortadan ayrılmış bir stil veya yüzünüzü çerçeveleyen örgüler düşünülebilir. Daha koyu cilt tonları, parlak, cesur örgülerle özellikle çarpıcı görünebilirken, daha açık cilt tonları, daha zarif, daha doğal görünen örgülerle kontrast oluşturabilir.

 

Neticede Afrika örgüleri, herkesin özgün tarzına ve tercihlerine uyacak şekilde özelleştirilebilen çok yönlü bir saç modelidir. Ve tüm bunları TOGO Studio’daki saç tasarım uzmanları sizin için en iyi şekilde değerlendirecek ve size en çok yakışan modelleri uygulayacaktır.

 

Kısa Saçlarda Afrika Örgüsü Yapılabilir mi?

 

Bu sorunun cevabı kişinin saçlarının yoğunluğuna ve kalitesine göre değişir. Bazı durumlarda 6 cm kadar kısa olan saçlara bile örgü uygulanabilirken, bazı saç tipleri örgüye pek uygun olmayabilir. Genel olarak, en iyi sonuçları elde etmek ve saçın zarar görme riskini en aza indirmek için saç uzunluğunun en az 8 cm olması önerilir.

 

Daha kısa saçlarınız varsa ve Afrika örgüsü yaptırmak istiyorsanız, saçınızı değerlendirebilecek ve örgü için uygun olup olmadığını belirleyebilecek profesyonel bir kuaföre danışmanız en iyisidir. TOGO Studio’da uzmanlarımız saç tipiniz ve uzunluğunuz için en uygun stilleri ve teknikleri size önerebilirler. Doğru özen ve dikkatle, kısa saçlar bile haftalarca süren güzel, örgülü bir stile dönüştürülebilir.

 

Evde Afrika Örgüsü Yapımı

 

Evde kendi kendinize Afrika örgüsü yapmayı denemek ilk anda kulağa cazip gelse de, bunun belirli düzeyde uzmanlık ve deneyim gerektiren bir saç modeli olduğunu akılda tutmak gerekir. Evde kendi saçını örmeye çalışan tecrübesiz kişiler, gerekli bilgi ve beceri olmadan örerken hata yapmak çok kolay olduğu için saçlarına zarar verme riskiyle karşı karşıyadır.

 

Afrika örgülerinizin en iyi şekilde görünmesi ve güvenle uygulanması için bu stilde uzmanlaşmış profesyonel bir kuaförden hizmet almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu uzmanlar, size özgün karakteristik özelliklerinizi ve saç tipinizi tamamlayan güzel, uzun ömürlü örgüler oluşturmak için gerekli deneyime, eğitime ve bilgiye sahiptir.

 

Afrika Örgüsü Uygulaması Kaç Saat Sürüyor?

 

İlk kez Afrika örgüsü yaptırmayı düşünüyorsanız, sürecin ne kadar sürdüğünü merak ediyor olabilirsiniz. Ortalama olarak Afrika örgüsünü uygulama süreci 3 ila 5 saat arasında sürebilir. Gerekecek tam süre seçtiğiniz örgü stili, saçınızın uzunluğu, kalınlığı ve kuaförünüzün beceri seviyesi gibi bazı unsurlara bağlı olarak değişir.

 

Bu süre zarfında kuaförünüz, her bir bölümün düzgün, eşit ve muntazam bir şekilde sabitlenmiş olmasına özen göstererek saçınızı istediğiniz desende dikkatlice örecektir. Sonuç, minimum bakım gerektiren ve çok çeşitli kıyafet ve etkinliklerle harika görünen güzel ve uzun ömürlü bir saç modeli olacaktır.

 

Afrika örgüsü yaptırmak istiyorsanız sizi arzu ettiğinizi görünüme ulaştırabilecek güvenilir, profesyonel ve deneyimli bir kuaförden randevu almayı unutmayın.

 

Afrika Örgüsü Modelleri

 

Afrika örgü modelleri saçlarına çeşitlilik katmak isteyenler için benzersiz ve yaratıcı stiller sunuyor. İnce, normal veya kalın boyutlara kadar modeller değişir ve size özel bir görünüm oluşturmak için çeşitli renklerle özelleştirilebilir.

 

Klasik bir örgüden zikzak desene veya karmaşık tasarımlara kadar olasılıklar adeta sonsuzdur. TOGO Studio'da, çeşitli Afrika örgüsü modelleri sergileyen resim galerilerimiz var ve deneyimli kuaförlerimiz, kişiliğinize ve tercihlerinize uyan mükemmel stili seçmenize yardımcı olabilir. Kaliteli saçlarımız ve uzman tekniğimiz ile salonumuzdan kendinden emin ve şık ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıntılı görseller için galerimize tıklayın.

 

Ek Saç Kullanmadan Örgü Yapılabilir mi?

 

Ek saç kullanmak size korkutucu gelmesin. Zira kaliteli ek saç ile yapılan örgüler saçınıza asla zarar vermeyecektir. Ek saç olmadan yapılan örgüler ise kısa süre içinde açılmaya başlayacaktır. Örgüye hacim katan ve kullanım süresini uzatan en önemli etken kullanılan ek saçtır.

 

Kullanılan saçın kalitesi ve materyali örgünün görüntüsü ile bire bir ilişkilidir. Ayrıca ek saç kullanmak, şekillendirme için daha fazla seçenek sağlayabilir ve örgülerle daha fazla yaratıcılığa izin verebilir.

 

Ek saç olmadan basit örgüler oluşturmak mümkünken, daha girift stiller ve daha kalıcı sonuçlar için ek saç kullanılması önerilir. En kaliteli ek saçı seçmenize ve başarılı bir örgü uygulaması yapmanıza yardımcı olabilecek deneyimli ve eğitimli personele sahip bir salon seçmek daha da önemlidir.

 

Örgüleri Nasıl Şekillendirebiliriz?

 

Afrika örgülerinizi şekillendirmek için at kuyruğu, topuz, yarım bağ ve topuz gibi farklı stilleri deneyebilirsiniz. Örgülerinizi nasıl şekillendireceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur ve görünümünüzü yükseltmek için farklı aksesuarlarla yaratıcı olabilirsiniz.

 

İster basit ve şık bir görünümü, ister daha karmaşık ve ayrıntılı bir saç stilini tercih edin, Afrika örgüleri şekillendirme için sonsuz olanaklar sunar.

 

Örgülerinizi yüz şeklinize ve kişisel tarzınıza uyacak şekilde nasıl şekillendireceğiniz konusunda ilham ve tavsiye almak için TOGO Studio'daki deneyimli stilistlerimize de danışabilirsiniz.

 

Afrika Örgüsü Kullanımı

 

Afrika örgüleri, pratik ve az bakım gerektiren bir saç modeli olmanın yanı sıra kültürel öneme ve benzersiz bir tarza sahiptir. Her yaştan, cinsiyetten ve saç tipinden insanlar tarafından kullanılabilirler. Uygun bakım ve bakım ile uzun süre kullanılabilen Afrika örgüleri, yeni bir saç modeli arayanlar için şık ve kullanışlı bir seçenek sunuyor.

 

Afrika örgüsünün kullanım süresi modelin boyu ve uzunluğuna göre kişiden kişiye değişmektedir. Genel bir süre vermek gerekirse ortalama 2-3 ay gibi uzun süre kullanılabilir. Uygun bakım ve bakım ile kullanım süresi uzatılabilir. Özellikle yaz aylarında, tatil sezonunda saçlarına vakit ayırmak istemeyen kişiler sıkça örgü modellerine yönelmektedir.

 

Ancak örgüleri çok uzun süre içeride tutmanın saça ve saç derisine zarar verebileceğini unutmamak önemlidir. Herhangi bir zarar görmemesi için örgülerin 8-10 hafta sonra çıkarılması önerilir.

 

Saçların zarar görmemesi için örgülerin deneyimli kuaförler tarafından ve kaliteli malzemelerle uygulanması gerektiğine dikkat etmek de önemlidir.

 

Afrika Örgüsü Yıkama

 

Afrika örgüsünü kullanırken saçınızı doğru bir şekilde yıkamak için, parmak uçlarınızla nazikçe kökleri yıkamaya odaklanın. Kremsiz ve mentollü bir şampuan kullanın ve saça uygulamadan önce şampuanı su ile seyreltin. Örgülerinizi haftada iki kez yıkamanız önerilir. Şampuanı doğrudan örgülere dökmek yetersiz durulamaya neden olabilir; bu da hoş olmayan kokulara ve kaşıntıya neden olabilir. Örgülerin ömrünü uzatmak için çok sık yıkamaktan veya aşırı miktarda şampuan kullanmaktan kaçının.

 

Afrika Örgüsü Saça Zarar Verir mi?

 

Afrika örgüsü doğru yapıldığında saça zarar vermez. Örgüye başlamak için kaliteli saç kullanmak ve kuaförün uygun knotless tekniği konusunda eğitimli ve deneyimli olması önemlidir. Uygulanan ek saçların ağırlığı da kişinin saç yapısına göre ayarlanmalıdır.

 

Dipten başlangıç için en geçerli teknik olan knotless tekniği kullanmak, saça zarar verme riskini azaltır. Bu nedenle uygulama yapan salon ve kuaförlerin bu teknikle ilgili bilgi sahibi olmaları önemlidir.

 

Ayrıca, Afrika örgüsü genellikle Afrikalı kuaförler tarafından uygulandığı için, uygulamayı yapan personelin Türk tipi saç modeline uygulama yapabilmek üzere eğitimli olması gerekiyor.

 

Bu koşullar sağlandığında, African Braid saça zarar vermez, aksine saçın dinlenerek daha sağlıklı hale gelmesini sağlar.

 

Afrika Örgüsü Saçlarımı Döker mi?

 

Afrika örgüsü uygulamasının saç dökülmesiyle hiçbir ilgisi yoktur. Uygulama yapılmadan önce saçların yıkanması gerektiğinden, normalde dökülen saç telleri de örgüler içinde kalabilir. Ayrıca uygulama süresince saçların dinlenmesi için saçlar örülü kaldığından, örgüler çözüldüğünde saç dökülmesi gözlemlenebilir. Ancak bu uygulamanın bir sonucu değil, normal saç döngüsünün bir parçasıdır.

 

Doğal saç yenileme döngüsünün bir parçası olarak günde yaklaşık 100 saç telini kaybetmek normaldir. Ancak örgüleriniz olduğunda dökülen saçlar örgülerin içinde sıkışır ve onları çıkardığınızda çok gibi görünebilir. Ancak örgüler saç dökülmesine veya zarar görmesine neden olmaz.

 

Endişelenmeyin, doğru uygulanmış ve doğru ağırlıklandırılmış ek saç örgüleri saçınıza zarar vermez. Deneyimli salonlar saç yapınıza göre saç ekleyecektir. Bu sayede saçlarınız örgüler içindeyken beslenecek ve güçlenecektir. Ancak kalitesiz saçlarla yapılan kötü uygulanmış ve sıkı örgüler saçlarınıza zarar verebilir. Bu yüzden profesyonel bir salona gitmek önemlidir.

 

Afrika Örgüsü Fiyatları

 

Afrika örgüsünü yaptırmak saçınıza yapılan kıymetli bir yatırımdır ve saç örgüsünün uzunluğu, kalınlığı, stili gibi faktörlere bağlı olarak fiyat değişebilir. TOGO Studio'da yaklaşık 1000 TL ile 2000 TL arasında değişen fiyatlarla yüksek kaliteli Afrika örgüsü uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

 

Afrika örgüsü ne kadara mal olur sorusuna net bir cevap almak için bizimle iletişime geçin. Özel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize dayalı olarak size bir tahmin sunmaktan her zaman mutluluk duyarız.

 

Daha sağlıklı fiyatlandırma için: 0544 730 32 55 üzerinden veya @togostudyo instagram adresinden bilgi alabilirsiniz.

 

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%