TOGO STÜDYO

Twist Örgü Nedir ?

Klasik örgüler dışında uyguladığımız modellerin arasında Twist örgüler başı çekiyor. Bu yazıda size görünümü alışılmışın dışında ve uygulama süresi daha kısa olan bir modelden bahsedeceğiz.

Genel tabir ile Afrika örgüsü olarak biliniyor olsa da Twist örgü gibi farklı örgü çeşitleri de uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Gerçek adı Senegales twist olan bu teknik ülkemizde burgu örgü ya da halat örgü olarak da biliniyor. Batı Afrika kökenli bu örgü tarih boyunca Senegal kabileleri tarafından benimsenmiş ve kullanılmıştır. Kullanım kolaylığı ve estetik görünümünün yüksek olması nedeniyle tüm Dünyada adını duyurmayı başarmıştır. Her sabah hazır ve gösterişli saçlarla uyanmayı kim istemez ki?

Twist Nasıl Yapılır ?

Ufak tutamlara ayrılan saçlara, istenilen renklerde ek saçlar eklenerek başlanan bu teknikte saçlar burularak ilerlenir. Tüm örgü çeşitleri gibi Twist örgü de saçınıza asla zarar vermediği gibi, sağlıklı uzamasına da destek olur.

Ortalama kullanımı 6-8 hafta olan bu modelin sağlıklı uygulanabilmesi için bazı önerilemiz var;

Saçlarınız küt kesimli olmamalı ve en az 10cm olmalıdır.

İnce telli veya seyrek saç yapısına sahipseniz, ince veya standart twist size daha uygun olacaktır.

Kaygan yapılı veya çok yağlı saçlara sahip kişiler, twist modelini uzun süre kullanamaz.

TOGO STÜDYO

Twist ve Afrika Örgüsü Arasındaki Farklar:

1

Standart box braids modelinde saçlar 3 parçaya ayrılarak örülür, burgu tekniğinde ise iki ayrı tutam birbirine burularak şekil verilir. Bu sebeple örgüye nazaran kullanım ömrü biraz daha kısa olabilir. Çok uzun süreli kullanım ihtiyacı yoksa görsel olarak çok daha tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Kişisel tarzınızın tamamlayıcısı olan örgüler auranızı tamamen değiştirecek, görünüşünüzle birlikte modunuzu da yükseltecektir.

2

Kullanım süresini uzatabilmek adında; haftada 2 defadan fazla yıkamamalı ve sulandırlmış şampuan kullanmalısınız. Yıkama sonrasında iyi durulamaya özen göstermek şampuan kalıntısını önlemek için önemlidir. Görünümünü ilk günkü gibi korumak adına çok sıkı toplamaktan kaçınmalı ve aşırı sıcak temasından uzak durmalısınız.

TOGO

Twist Örgü

Bizi Tercih Edenler

TOGO STÜDYO

Twist Örgüler Nasıl Kullanılır?

Günlük kullanım için çok pratik olmasının yanında, özel günler içinde rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça gösterişli olan bu modeli tepeden topuz yaparak veya at kuyruğu şeklinde daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Bu eşsiz deneyimi yaşamak ve saçlarınızda sokak modasının izlerini görmek için sizi salonlarımıza davet ediyoruz.

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%