Afrika Örgüsü Çeşitlerinden Twist Örgü Nedir Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Çeşitlerinden Twist Örgü Nedir Nasıl Yapılır?

Twist örgü, uzun saçlara sahip olan kişilerin tercih ettiği bir saç modelidir. Günlük hayatta sık sık karşılaşacağımız bir saç modeli olan twist örgü, kullanışlı yapısı ve şık görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Burgu saç olarak da bilinen bu saç örgüsü, günümüzde trend saç modelleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi uygulamak ve öğrenmek için amacı ile twist örgü nedir ve nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır. Şimdi gelin, twist örgüler ile ilgili çeşitli detayları hep birlikte inceleyelim.

Rahatına ve şıklığına düşkün olan kadınların vazgeçilmez saç modelleri arasında yer alan twist örgü modeli, her gün saç yapma derdinden kurtaran bir modeldir. Tarama, fön, maşa gibi işlemleri yapmak yerine twist örgü ile saçlarınızı çok daha pratik bir hale dönüştürebilirsiniz.

Twist Örgü Nasıl Yapılır?

Havalı bir görünüm kazandıran ve kullanımı kolay olan twist örgünün yapımı bir hayli zahmetlidir. Ancak bu zahmetli işlemin ardından ortaya harika bir görünümün çıktığından emin olabilirsiniz. Twist örgü ek saçlar ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Jumbo adı verilen ek saçlar kullanılmaktadır. Bu saçlar ayrıca kanekkalon olarak da ifade edilmektedir.

Twist örgü tekniğine başlanmadan önce saçların iyice taranması sağlanır. Taranan saçlardan ince tutamlar alınır ve saç diplerinden tutarak ikiye ayrılır. Bu işlemden sonra ikiye ayrılan bu saçlar burgu tekniği ile örülür. Saç diplerinden başlanarak yapılan bu işlemin profesyonelce yapılması çok önemlidir.

Twist Örgü İçin Saçların Ne Kadar Uzun Olması Gerekli?

Twist örgü modelinin uygulanması için en kısa saçın 8-12 cm uzunluğunda olması gerekmektedir. Saçların yapısının twist örgü modeli için herhangi bir önemi yoktur. İlave saç yapıldığı için saçlar istenilen uzunlukta örülebilir. Bu doğrultuda yaptırmak isteyen kişilere kolaylık sağlayacağını ifade edebiliriz.

Afrika Örgü Yapımı Ne Kadar Sürer?

Twist örgü modelinin diğer örgü modellerine göre çok daha uzun sürdüğünü ifade edebiliriz. Ortalama 4 saatte yapılan bu saçın yapım süresi örgünün kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Saça göre işleminde 6-7 saat aralığında sürmesi de mümkündür. İstenilen durumlara göre örgülere şekil verilebilmektedir.

Afrika Örgü Saçlara Zarar Verir Mi?

Twist örgü saç modelinin saç yapısına ve saçlara zarar verdiği söylemek mümkün değildir. Normal dönemde dökülen saçların örgülerin ardından ayrılarak dökülmesi mümkün değildir. Bu nedenle örgüler açıldıktan sonra bu saçlar dökülür ve kişide saçlarının çok döküldüğü düşüncesi oluşur. Ortalama 2 ay kadar kullanılan bu saç modelinde 2 ay boyunca normal seyrinde dökülen saçlar kalmaktadır.

Twist örgü modeli, kullanımı boyunca birçok dış etkenden koruma sağlamaktadır. Saç spreyleri ve jölelerin kullanımları, saçı yıpratan diğer işlemlerin olmaması gibi durumlar saçın korunmasını sağlamaktadır. Özellikle saçları yıpranan kişiler bu saç modelini yaptırarak sürekli saç yapma ve saçın yıpranması derdinden de kurtulmuş olacaktır.

Afrika Örgü Nasıl Yıkanır?

Twist örgülerin kullanımları ve bakımları son derece kolaydır. Bu nedenle saçlarınızı yıkarken herhangi bir zorluk yaşamayacağınızdan da emin olabilirsiniz. Krem içermeyen bir şampuanı lif ve su ile iyice köpürtün. Daha sonra köpüklü lifi saç diplerinizden başlayarak uçlara doğru sürün ve yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez yapabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız tertemiz olacaktır.

Twist Örgü ile İlgili SSS

Twist örgü saçta ne kadar durur?

Profesyonel bir şekilde yapılan twist örgülerin saçta ortalama 2 ay kadar durduğunu söyleyebiliriz.

Twist örgü ne kadar uzunlukta saça uygulanabilir?

Bu örgü modelinin yapılması için saçın en az 8-12 cm uzunluğunda olması gerekmektedir.

Twist örgü yapımı zor mudur?

Evet, twist örgünün yapımı zordur ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%