Afrika Örgüsü Erkeklere Uygulanabilir Mi?

Afrika Örgüsü Erkeklere Uygulanabilir Mi?

Afrika örgüsü erkeklere uygulanabilir mi sorusu özellikle Afrika örgüsü yaptırmak isteyen erkeklerin sorduğu bir sorudur. Bu soruya net bir şekilde evet cevabını verebiliriz. Erkeklere de tıpkı kadınlarda olduğu gibi diledikleri boyutlarda Afrika örgüsü saç modeli uygulamak mümkündür.

Erkekler için Afrika saç örgüsü birbirinden farklı stiller içermektedir. Cornrows isimli ince örgü, box braids isimli kalın örgü ya da twist isimli burgu şeklindeki örgüler erkeklere uygulanabilen Afrika örgüsü çeşitleri arasındadır.

Saça uygulanan Afrika örgüsü, özellikle Afrika kökenli insanlar arasında yaygın olarak kullanılan bir saç örgüsü stilidir. Bu örgü stili, saçın kökünden başlayarak birbirine dolanarak örülmesiyle oluşur. Saçın doğal yapısına uygun olan birkaç farklı örgü tekniği kullanılarak yapılabilmektedir.

Afrika örgüsü genellikle saçın tamamına uygulanabilmektedir. Ancak bazen sadece belli bir bölgede de kullanılabilmektedir. Saçın şekline ve istenilen sonuca bağlı olarak, örgü sıkı veya gevşek olabilmekte ve çeşitli şekillerde tasarlanabilmektedir.

Bu örgü stili, saçın korunması, kolay bakımı ve yönetimi için tercih edilmektedir. Ayrıca, farklı saç stillerini oluşturmak için de kullanılabilmektedir. Ancak, saçın sıkıca örülmesi nedeniyle uygulanması ağrılı olabilmekte ve yanlış uygulanması saç dökülmesine veya hasara neden olabilmektedir. Bu nedenle, saça uygulamadan önce bir uzman danışmanlık yapılması önerilmektedir

Siz de Afrika örgüsü erkeklere de çok yakışıyor diyor ve yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin, erkekler için Afrika örgüsü ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Erkekler İçin Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Erkekler için Afrika örgüsünü yapmak için bireylerin öncelikle sabırlı olması gerekmektedir. Çünkü bu saç modelini yapmak bir hayli zaman alacaktır. Bunun yanı sıra yaptırdığınız kişinin de deneyimli ve alanında uzman biri olduğundan emin olmalısınız. Temel olarak saç örgüsü tekniklerinin kullanımı ile yapılan bu saç modelinde saç eklemesi yapılabilmektedir. Saçın boyutu ve türüne göre yapım zorluğu değişebilmektedir.

Afrika örgüsü, genel olarak saç örgüsü tekniklerinin farklı türlerini içeren bir saç stili olarak ifade edilmektedir. Bu örgü stilleri saçların birbirine dolanması, örülmesi ve farklı desenlerde saçların eklenmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Afrika Örgüsü Erkeklerin Saçına Zarar Verir mi?

Afrika örgüsünün avantajlarından ve şık görünümünden yararlanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri saça zarar verip vermeyeceğidir. Bu noktada öncelikle örgülerin saça herhangi bir şekilde zarar vermeyeceğini söyleyebiliriz. Örgü işlemi sırasında ek saç uygulaması yapılmaktadır. Bu doğrultuda saçların daha yoğun ve istenilen uzunlukta görülmesi sağlanmaktadır. Ek saç kullanılmadan örgünün kalıcı olması mümkün değildir. Kanekalon saçın özelliği sayesinde gerçek saça tutunarak kayma sorunu oluşturmaz.

Örgü sırasında eklenen saçlar bu örgü işlemleri için özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle saça herhangi bir şekilde zarar vermediğini söyleyebiliriz. Normalde saçınıza uygulanan işlemler nedeni ile saçlarınız yıpranmaktadır. Ancak bu örgüleri yaptırdıktan sonra saçınıza fön ve boya gibi işlemler uygulamanıza gerek kalmaz. Bu sayede saçlarınız dinlenme fırsatı bulur. Örgüleri açtığınızda ise saçınızın çok daha sağlıklı bir yapıda olduğunu görebilirsiniz.

Afrika Örgüsü ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Afrika örgüsü ne kadar süre kullanılır?

Bu örgünün kullanım süresi saçın yapısına ve uzama hızına göre değişkenlik göstermektedir. Genelde 1-4 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Afrika örgüsünde neden gerçek saçlar kullanılmaz?

Gerçek saçlar ek kanekalon saçlarına göre çok daha ağırdır. Bunun yanı sıra kaygan bir yapıya da sahiptir. Bu nedenle kendi saçınıza tutunamazlar ve kalıcı sonuçlar elde edilemez.

Afrika örgüsü en az kaç santim saça yapılır?

Saçınızın en kısa bölümünün en az 8 santim olması gerekmektedir.

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%