Afro Dalgası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Afro Dalgası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Afro ya da Afrika dalgası olarak bilinen bu saç modeli, son zamanlarda yoğun ilgi gören bir saç modeli haline gelmiştir. Bu noktada bireylerin çok daha güzel saçlara sahip olmasına yardımcı olan afro dalgası saç modeli, kişinin kendi saçından yapılmaktadır. Daha sonra saçlara dalgalı sentetik saçlar eklenmektedir. Bu sayede saçların çok daha hacimli olması sağlanmaktadır. Afro dalgasının tüm saç uzunluklarına uygulanabilen bir saç modeli olduğunu ifade edebiliriz. Bu doğrultuda dilenen renklerde de yapılabilmektedir. Özellikle sönük, zayıf saçlara sahip olan kişiler bu saç dalgası modelini tercih etmektedir.

Şimdi gelin, afro dalgası ile ilgili merak edilen tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro su dalgası olarak da bilinen bu saç modelinde kişilerin saçları örgü tekniği ile ince tutamlar şeklinde örülmektedir. Daha sonra saçın çok daha hacimli gözükmesini sağlamak için dalgalı sentetik saçlar eklenmektedir. Doğal yollar ile yapılan afro dalgasında herhangi bir şekilde yapıştırıcı ya da kimyasal bir ürün kullanılmamaktadır. Bu sayede saçlarınızı uzun süre sıkıntısız bir biçimde kullanmanız mümkündür.

Afro dalgası, şık görüntüsü ile ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda genel olarak bireylerin kendi saç rengi ile aynı tonlarda saç eklemeleri ile gerçekleştirilmektedir. Farklı renk tonları ile de afro dalgası yaptırmak mümkündür. Ancak saçınız uzadıkça kendi saç renginiz geleceği için ortaya hoş olmayan bir görünüm çıkabilir.

Afro Dalgası ve Perma Arasındaki Fark

Saçlarını dalgalı yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği husus afro dalgası ve perma arasındaki farktır. Afrika dalgası olarak da bilinen bu modelde saça herhangi bir şekilde kimyasal ürün ve yapıştırıcı kullanılmamaktadır. Bu nedenle tamamen doğal saçlarınız ile ön hazırlık yapılarak saç eklemesi gerçekleştirilmektedir.

Perma uygulamasında ise talep edilen buklelerin türüne göre saça çubuklar yerleştirilmektedir. Bunun ardından bu çubukların üzerine perma solüsyonu uygulanmaktadır. Bu solüsyon, saçın yapısının değişmesine neden olmaktadır. Saça yerleştirilen çubuğun kıvrılma şeklinde göre saç şekillendirilmektedir. Bu iki işlem arasındaki en temel fark afro saçın doğal olması, permanın ise saça kimyasal işlem uygulanarak gerçekleştirilmesidir.

Afro Dalgası Ne Kadar Kullanılır?

Profesyoneller tarafından gerçekleştirilen bu dalga türü saçta uzun süre kalıcıdır. Uygulamanın doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi 2-3 ay boyunca kullanılabilir bir saça sahip olmanızı sağlamaktadır. Afro dalgasının kullanım süresinin dolması ile yine profesyonel bir şekilde çıkarılması gerekmektedir. Bu sayede kişinin kendi saçlarını kullanmaya devam etmesi mümkündür.

Saçın hacimli ve hoş bir görünüme sahip olmasını sağlayan afro saç modeli, saçlarınızda bir süre hayal ettiğiniz görünümün oluşmasını sağlayacaktır. Bu noktada doğru teknikler ile uygulanması son derece önemlidir. Doğru teknikler ile yapılan afro dalgası, saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Bu noktada amatör kişilerden uzak durarak afro dalgası yaptırmanız gerekmektedir.

Afro Dalgasında Saç Bakımı Nasıl Olur?

Afro dalgasında saç bakımının nasıl olduğu en çok merak edilen konular arasındadır. Bu saç modelinde saçlarınızı nasıl yıkıyorsanız aynı şekilde yıkamaya devam etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise durulama işlemi sırasında saçlarınızı iyi bir şekilde duruladığınızdan emin olmanızdır. Genel olarak kremsiz şampuan kullanımı önerilmektedir.

 Kuaförünüz uygulamadan sonra size en doğru şekilde tavsiyelerde bulunacaktır. Bu doğrultuda saçlarınızı yaptırırken profesyonel bir destek aldığınızdan emin olmalı ve aklınızdaki tüm soruları sormalısınız.  Buklelerinizi korumak, nemlendirmek ve beslemek için formüle edilen şampuanları tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı çok daha güzel bir hale dönüştürebilirsiniz.

 

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%