Afro Dalgası ve Afrika Örgüsü ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Afro Dalgası ve Afrika Örgüsü ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Afrika’da yaygın olan örgü ve dalga modelleri harika bir koruyucu saç modelidir. Eğlenceli, aynı zamanda zarif uzun ömürlüdürler. Ancak, bu stile ancak onun hakkında her şeyi öğrendikten sonra girilmelidir. Bu saç modelini çevreleyen bir dizi efsane vardır. Peki, afro dalgası ve diğer Afrika sa örgüleri ile ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

1. Afro Bakım Gerektirmez

Örgülerin harika bir koruyucu saç modeli olduğu inkar edilemez olsa da onlara iyi bakmalısınız. İhmal edilirlerse, kendi saçlarınıza zarar verebilirler. Örgülerinizi çok ince veya çok sıkı yapmayın. Daha kalın örgüler, köklerinizi çekmeden daha uzun süre dayanır. Ayrıca haftada iki defa yıkamayı ihmal etmemelisiniz.

2. Örgü Saç Dökülmesine Neden Olur

Bazı kadınlar örgüleri çok sıkı olduğunda saç dökülmesi yaşarlar. Bu sürekli çekme, köklere zarar verir ve saç dökülmesine neden olur. Bu nedenle, örgülerinizi uygularken herhangi bir rahatsızlığı fark etmeniz önemlidir.

3. Gevşek Saçlara Sahip Olduğunuzda Örgü Yapmak Daha Kolaydır

Öncelikle saçlarınızı aynı gün gevşetip örmemeniz önemlidir. Yeni gevşemiş saçlar kırılgandır ve gerilimi kaldıramaz. İkincisi, iyi bir saç stilisti ister gevşek ister doğal olsun, saçınızı eşit derecede iyi bir şekilde örebilecektir.

4. Örgüleri Süresiz Tutabilirsiniz

Örgülerin de diğer saç modelleri gibi bir ömrü vardır. Aynı stili süresiz olarak yükleyemezsiniz. Örgülerinizi iki aydan fazla tutmamaya çalışın. Yeni büyüme olup olmadığını kontrol edin ve tarzınızı buna göre değiştirin. Tüm örgü çeşitleri için maksimum kullanım süresi 3 aydır.

5. Afro Dalgası Sadece Siyah Saçlara Uygundur

Afro dalgası ve Afrika saç örgüsü her saç rengi için uygundur. Kıvırcık saçları daha belirgin hale getiren afro dalgası aynı zamanda saça hacim kazandırır. Bu nedenle her saç tipindeki birey bu saç modelini uygulayabilir.

6. Afro Dalgası Saça Zarar Verir

Afro dalgası tamamen doğal bir saç stilidir ve hiçbir şekilde kimyasal madde içermez. Bu nedenle saça zarar vermez. Saçınızın doğal yapısını koruyan ve sağlıklı uzamasına yardımcı olan afro dalgasının doğru bir şekilde uygulanması çok önemlidir. Doğru uygulanmaması durumunda saçın zarar görmesine neden olabilmektedir.

7. Afro Dalgası Saçlarınızı Taramanızı Engeller

Afro dalgası, saçlarınızı düzenli bir şekilde taramanıza engel olmaz. Aksine saçlarınızı düzenli bir şekilde tarayarak saçınızda oluşan düğümleri de çözebilirsiniz. Bu sayede kırılma ve kopmaların önüne geçebilirsiniz.

8. Afro Dalgası Saçları Uzatır

Afro dalgası, saçlarınızın doğal yapısının korunmasını ve çok daha belirgin bir hale dönüştürülmesini sağlamaktadır.  Saç uzunluğunuzu değiştirme noktasında herhangi bir etkisi bulunmaz. Ancak, doğru uygulanırsa saçın daha sağlıklı görünmesini ve kopmaları önlemesini sağlar. Ayrıca, saçın nem seviyesini korumasına yardımcı olur. Saçın uzaması için beslenme, nemlendirme ve doğru bakım uygulamaları gerekmektedir. Bu uygulamaları doğru bir şekilde yaparak saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

9. Afro Dalgasını Kendiniz Yapabilirsiniz

Afro dalgası, afrika örgüsü, rasta gibi saç modellerinin kesinlikle alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde söz konusu işlemler saçınıza zarar verecektir. Doğru bir şekilde uygulanması için saç tipinizin tespit edilmesi de çok önemlidir.

Afro dalgası ve Afrika örgüsü hakkında doğru bilinen yanlışlar birçok kişinin afro dalgası saç modelini yanlış anlamasına neden olabilir. Yukarıdaki bilgiler doğru bilgi sağlamak ve afro dalgası, Afrika örgüsü hakkında daha doğru bir anlayış geliştirmenize yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

 

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%