Cornrows Nasıl Yapılır?

Cornrows Nasıl Yapılır?

Cornrows örgü, kendi saçınızla ya da ek saçlar ile yapılabilen bir Afrika örgüsü modelidir. Diğer Afrika saç modellerine göre çok daha kısa sürmektedir. Bu saçın yapılması ortalama 30 dakika ile 1 saat kadardır. Saçların diplerden itibaren örülmesi ile örgünün yapılacağı kısımların hazırlanması sağlanır.

Daha rahat bir şekilde örülmesi için ise jöle uygulanmaktadır. Jöle kullanmak istemeyen kişiler şekillendirici krem tercih edebilirler. Bu işlemlerden sonra cornrows örgü sık ve ince bir şekilde örülerek sabitlenmektedir.  Sıkı ve düzenli bir şekilde yapılan bu örgüler, işlemin kalıcılığını arttırmaktadır. Kapalı örgü olması nedeni ile saçlarınızı toplamakla uğraştırmaz. Ayrıca bu örgülerin bakımı ve temizliği de son derece kolaydır.

Cornrows Örgü Nasıl Yıkanır?

Bu örgü modelini tercih etmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği husus bu örgülerin nasıl yıkanacağıdır. Bu örgü modelini kullanan kişileri örgüleri yıkarken normal kullandıkları şampuanı kullanabilirler. Ancak şampuanın içeriğinde krem olmaması gerekmektedir. Şampuan ile örgüler köpürtülerek yıkanır. Daha sonra ise durulanır. Bu saç modeli sizlere kendinize zaman ayırma fırsatı verir. Çünkü bakımı ve kullanımı çok kolaydır. Örgüleri dilediğiniz zaman yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın çok daha sağlıklı olması için bakım serumu kullanabilirsiniz.

Cornrows Örgü Ne Kadar Kullanılır?

Cornrows örgülerin kullanım süreleri işlemin yapılmasının ardından modele göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada kişinin saç yapısı da bu örgülerin kullanım sürelerinin değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. 2’li örgüler 4-7 gün, 6-8 örgülü modeller ise 2 ile 4 hafta kadar dayanmaktadır.

Cornrows Modelleri Nelerdir?

Örgülü bir saç modeli olan cornrows, farklı ve güzel saç modellerine sahiptir. Balık sırtı tarzı örgü, bireylerin saç yapısı ve uzunluğuna göre farklı şekillerde örülebilmektedir. Bu noktada bireyler kendi zevklerine göre farklı modellere karar verebilmektedir.

Cornrows örgü modelleri örgü sayısına ve modeline göre isimlendirilmektedir. 2’li, 4’li, 6’lı ve 8’li yapılabilmektedir. Ayrıca ince, kalın ve standart şeklinde de örgü modelleri mevcuttur.

Cornrows Örgü Fiyatları

Cornrows örgü fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Fiyatlar genellikle saçın uzunluğu, yoğunluğu, stilin karmaşıklığı, işlem süresi ve bölgenin coğrafi konumu gibi faktörlere göre belirlenir.

Bazı kuaförler saçın boyutuna göre fiyatlandırma yaparken, bazıları da stilin karmaşıklığına göre fiyatlandırma yapabilmektedir. Ayrıca, bölgenin coğrafi konumu da fiyatları etkileyebilmektedir. Büyük şehirlerde fiyatlar genellikle daha yüksek olabilmektedir.

Cornrows örgü fiyatlarını belirlemek için en iyi yol, birkaç farklı kuaföre fiyat teklifi almak ve fiyatları karşılaştırmaktır. Bu, en uygun fiyatı bulmanıza ve bütçenize en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olacaktır.

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%