Rasta Saç Modelinin Avantajları ve Dezavantajları

Rasta Saç Modelinin Avantajları ve Dezavantajları

Rasta saç modeli, kullanışlı yapısı ve şık görüntüsü ile dikkat çeken saç modelleri arasındaki yerini almaktadır. Kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği saç modelinden biri olan rasta saç modeli, 1980’li yıllarda popüler hale gelmiştir. Dreadlock olarak d bilinen bu saç modeli, saçın zincirleme yönetimi ile bütünleşerek gerçekleştirilen burgulardan oluşmaktadır.

Rasta Saçın Avantajları

1- Kıvırcık ve kabaran saçlara elveda deyin

Özellikle yaz aylarında yoğun nem ile saçlarınızın her yere uçuşması, gözlerinizi ve tüm yüzünüzü dürtmesi size de nefret etmiyor mu? Rasta saç ile bundan kurtulabilirsiniz. Bu saç modeli, sıkı küçük örgüler sayesinde saçınızı yerinde tutar.

2- Son moda trendlerini takip etmek

Her zaman kendimizi modaya uygun ve modaya uygun olmak isterken buluyoruz. Bu saç modelini uygulayan kişilerin son derece trende ayak uyduran kişiler olduğundan bahsedebiliriz.

3- Kendine güven ve cesaret duygusu

Rasta çok alışılmadık ve cüretkar bir saç modelidir, bu yüzden birileri denediğinde, onlara aynı zamanda bir cesaret ve özgüven duygusu verir. Görünüşünüzün psikolojik durumunuz üzerinde büyük etkisi olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.

4- Karışık saçlara elveda deyin

Dağılmış saçlarla uyanmak kadar sinir bozucu bir şey var mı hayatta? Saçınızı çözmekten nefret ediyorsanız, Rasta saç modeli sizi kurtaracaktır. Bu günlük kabusla yüzleşmek zorunda kalmayacaksınız çünkü temelde bu örgülerle saçınızı yerinde sabitliyor.

5- Saç taramamak

Rasta, saçınızın dolaşmasını veya taranmasını dert etmeden saçınızın yerinde kalmasını sağlamakla ilgilidir. Bu saç modelinin sımsıkı olan örgüleri, evde yaptığımız günlük çıkarılıp şekil verilebilecek örgüler gibi değil. Bu sıkı örgüler, uzun süre yerinde kalacaklarını garanti eden bir profesyonel tarafından yapıldığından her gün çekilemez veya taranamaz.

Rasta Saçın Dezavantajları

1- Büyük ilgi görür

Rasta tamamen özgüven ve cesaretle ilgiliyken, çok dikkat çekici ve göz alıcıdır. İlgi odağı olmayı sevmiyorsanız rasta size göre değil.

2- Hafif bir rahatsızlık hissi

Özellikle uyku sırasında bir süre baş üstü yattıktan sonra hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz çünkü bu örgüler yastıkla aranızda bir bariyer oluşturur. Ancak bunlara alıştıktan sonra bu his hızla kaybolacaktır.

3- Saç hijyeni

Ne yazık ki, bazı insanlar rastanın saçınızı yıkamanıza ve temizlemenize gerek kalmayacak anlamına geldiğini düşünüyorsanız doğru değildir. Saçınızı her zamanki gibi yıkamalısınız çünkü saç bakım ürünleri saç derinize nüfuz etmese bile tozu alması yeterlidir. Böylece genel saç hijyeni etkilenmeyecektir.

4- Yapmak ve geri almak sonsuza kadar sürer

Rastanın uygulanması uzun saatler alır, bu nedenle yapmaya karar verirseniz, o gün başka randevunuz veya ev işleriniz olmadığından emin olun. Örgülerinizi çözmek de aynı süreyi alır.

Rasta Saç Modelini Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Çekme ve çok ince örgülerden kaçının

Saçları yolmak ve çok ince örgüler oluşturmak saçlarınızın zamanla dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden Rasta saç modelini seçerken çok dikkatli olun ve kuaförden saçınızı çok sert çekmemesini ve örgüleri biraz daha kalın yapmasını isteyin.

2- Aletleri dezenfekte edin ve sterilize edin

Daha sonra saç dökülmesine neden olabilecek herhangi bir kafa derisi enfeksiyonuna yakalanmamak için kuaförünüzden şekillendirme araçlarınızı dezenfekte etmesini ve sterilize etmesini isteyin. Bu nedenle bu konuda çok dikkatli olun.

3- Örgüleri çok uzun yapmayın.

Rasta uzun saçla daha güzel görünse de uzun örgüler eklemek saça fazladan yük bindirerek daha sonra dökülmesine neden olur. Bu nedenle, üzerindeki baskıyı azaltmak için saçınızı biraz kısaltmak tercih edilir.

4- Yatmadan önce saten bone takın

Rasta saç modelini uygularken, parlaklığını ve ışıltısını olabildiğince uzun süre korumak için, yatmadan önce saçlarınızı toplayıp saten bir bone ile örtmek her zaman tercih edilir.

5- Bazı stillerden kaçının

Rasta ile saç stilinize çok dikkat etmelisiniz. Örneğin, yüksek bir topuz veya yüksek bir atkuyruğu tercih edilmez, bu nedenle onu strese sokma ve saç derisini incitme şansınızı artırmazsınız.

 

 

 

 

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%