Saç Tipinize Göre En İyi Afrika Örgüsü Modeli Nasıl Seçilir?

Saç Tipinize Göre En İyi Afrika Örgüsü Modeli Nasıl Seçilir?

Herkes farklı saç tipine sahiptir. Bu noktada Afrika örgüsünün sağladığı şık görünümden ve avantajlardan faydalanmak isteyen kişilerin saç tipine göre farklı şekillerde olabilen Afrika örgüsü modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Bu anlayışla saç tipine en uygun Afrika örgüsü modelini seçerek bireylerin hem daha güzel bir örgüye sahip olmaları hem de saçlarını çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmaları mümkündür.

Siz de Afrika örgüsünün bu şık görüntüsünden yararlanmak istiyorsanız sizin için en uygun modeli seçmelisiniz. Şimdi gelin, saç tipiniz için en uygun Afrika örgüsünü nasıl tercih edebileceğiniz ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

Kıvırcık Saçlar İçin Afrika Örgüsü Modelleri

Kıvırcık saçlı kişilerin saçları genellikle çok daha kalın telli ve hacimli bir yapıdadır. Bu nedenle daha büyük örgüler tercih edilmelidir. Büyük örgüler, çok daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Kıvırcık saçlı kişiler için ideal olan büyük ve kalın örgülerin yanı sıra ince örgüler de tercih edilebilmektedir. Ancak küçük örgülerin çok sıkı yapılmaması gerekmektedir. Box braid olarak adlandırılan kalın örgü örme tekniği ise kıvırcık saçlar için en ideal tekniktir.

Düz Saçlar İçin Afrika Örgüsü Modelleri

Düz saçlar genellikle ince telli ve az hacimli bir yapıdadır. Bu doğrultuda  örgüler çok daha iyi bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Bu kapsamda örgülerin sıkı olmaması da önemlidir. Çünkü bu noktada saçların gergin olması engellenmektedirStandart veya mikro olarak adlandırılan örgüler ile yapılan örgü modellerinin düz saçlı kişiler için en ideal örgü modeli olduğundan bahsedebiliriz.

Dalgalı Saçlar İçin Afrika Örgüsü

Dalgalı saçlar yapı itibariyle kıvırcık saçlardan daha ince tellidir. Ayrıca daha az hacimli olduğunu da ifade edebiliriz. Ancak kıvırcık saçlar kadar kalın telli olmadığı için daha büyük örgülerin kullanılması mümkündür. Bununla beraber örgülerin sıkı olmaması ve gergin kalmaması konusuna da dikkat edilmelidir. Standart veya kalın örgüler ile yapılan örgüler dalgalı saçların tercih edebileceği en güzel örgü modelidir.

İnce Telli Saçlar İçin Afrika Örgüsü Modelleri

İnce telli saçlar, kıvırcık saçlar ve dalgalı saçlar kadar hacimli değildir. Bu nedenle, daha ince örgüler daha iyi görünürler. Ancak, örgülerin çok sıkı olmamasına dikkat edilmelidir. "Micro braid" adı verilen, çok ince örgülerle yapılan örgü modelleri, ince telli saçlar için idealdir. Ancak, ince telli saçların hassas olduğu unutulmamalı. Bu nedenle, örgülerin çok sıkı olmamasına dikkat edilmelidir.

Kalın Saçlar İçin Afrika Örgüsü Modelleri

Kalın saçlar, kıvırcık saçlar gibi daha hacimlidir. Ancak, örgülerin çok kalın olması saçları zorlayabilir ve saç derisine baskı yapabilir. Bu nedenle, kalın saçlar için en iyi Afrika örgüsü modelleri, "medium" boyutta örgülerdir. "Medium" boyutta örgüler, saçları zorlamadan örgü modelini sağlar ve saç derisine de zarar vermez.

Özetle saç tipiniz için en uygun olan Afrika örgüsü modelini incelemeniz ve ona göre seçim yapmanız gerekmektedir. Kıvırcık saçlı kişiler kalın örgüler, düz saçlı kişiler ince örgüler, dalgalı saçlı kişiler orta kalınlıkta örgüler ve ince telli kişiler ise çok ince örgüler tercih edebilmektedir. Hangi saç tipine sahip olursanız olun örgülerin çok sıkı olmaması çok önemlidir. Uygun örgü modelleri ile saçlarınızın sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alabilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%