TOGO STÜDYO

Rasta hakkında
bilmeniz gerekenler.

Tüm Dünya'da 80 li yıllardan sonra popülerleşen rasta modeli, köken olarak Etiyopya ve Jamaika'dan yayılmıştır.

Bir saç modelinden çok felsefi bir inanışın simgesi olarak bir çok ünlü isim tarafından rasta modeli tercih ediliyor. Döneminde protest hareketlerin bir sembolü, özgürlükçü grupların simgesi olarak kullanılmış olsa da çıkış felsefesi bunlardan çok farklıdır.
TOGO STÜDYO

Rasta (dreadlock) Nedir?

Marjinal görünümün en büyük tamamlayıcılarından olan bu model rasta ismiyle bilinse de günümüzde uygulanan şekliyle dreadlock terimi daha uygundur.

Rasta oluşumu için dışarıdan müdahale olmaz, saçlar yıkanmadan ve şekillendirilmeden kendi haline bırakılır.

Zamanla kendi kendine rastalaşmasına izin verilmiş olunur. Günümüzde uygulanan hali ise dreadlock tekniğidir. Bu teknikte saçlar istenilen tutamlarda ayrılır ve özel tığlar yardımı ile birbirine kenetlenir. Uygulayan uzmanın tecrübesi ve ek saç kullanıp kullanmadığına bağlı olarak gürünümü çok değişmektedir.

TOGO STÜDYO

Soru - Cevap

Rasta Hakkında Sorularınızı Cevaplıyoruz

Rasta için saçlar ne kadar uzun olmalı?

Sanılanın aksine rasta yaptırmak için çok uzun saçlara sahip olmanız gerekmez. Kendi saçlarınız kısa dahi olsa, eklenen ek saçlar ile uzun rastalar elde etmek mümkün.

Fake Rasta nedir, nasıl yapılır?

Bunun dışında kendi saçlarınıza zarar vermeden, geçici süre kullanmak isterseniz, fake rasta sizin için bir seçenek olabilir. Geçici rasta veya fake dread olarak da bilinen bu modelde ek rastalar sentetik saçla hazırlanır. Hazır ekler kendi saçınıza özel tekniklerle eklenir ve istenildiğinde geri çıkarılabilir. Bu sayede rasta keyfini yaşarken istediğinizde sökebileceğiniz ve saçlarınıza zarar vermeyen bir modele sahip olursunuz.

Rasta bakımı nasıl yapılır?

Kullanım süresi boyunca özel bir günlük bakım istemeyen bu model sabun kullanılarak temizlenebilir. Ortalama olarak 3 veya 4 ayda bir de dipten uzayan saçlarınızı işleyerek görünümün bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Uzun süreler boyunca işlem görmeden kalan saçlar dipten birbirine düzensizce karışacağından sonrasında toparlamak zorlaşabilir.

TOGO STÜDYO

Evde Rasta Yapımı

Teknik bilgi ve sabır isteyen bu rasta modelini evde uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

Bilinçsizce uygulanan ve kötü sonuçlar elde edilen rastaları onarmak, daha fazla zaman ve maliyet kaybına yol açabiliyor

İstediğiniz modele ve uzunluğa karar verip bize ulaşmanız, göz alıcı rastalara sahip olmak için yeterlidir.

TOGO STÜDYO

Rasta-Dreadlock Fiyatları

İstenilen modele ve uzunluğa göre fiyatlandırma değişmektedir. En doğru fiyat bilgisi için bize ulaşmanız yeterli. Aradığınız şey saçlarınızın kusursuz ve estetik görünümü ise doğru adrestesiniz.

togo studyo telefon togo studyo whatsapp
Sürükle Görüntüle Kapat Oynat
0%